Sposoby zaoszczędzenia na świątecznych zakupach

Sposoby zaoszczędzenia na świątecznych zakupach

Według danych statystyczny Polacy są społeczeństwem, które nie lubi oszczędzać na Świętach. Jednak ceny produktów w sklepach (w przeciwieństwie do naszych zarobków) stale rosną. Dziś przedstawimy Państwu sposoby na to, jak zaoszczędzić na świątecznych zakupach.

Sposoby zaoszczędzenia na świątecznych zakupach

Zacznij od zaplanowania, ile pieniędzy możesz maksymalnie przeznaczyć na prezenty. Ustal maksymalną kwotę, której nie możesz przekroczy i trzymaj się tego postanowienia. Podsumuj wszystkie kwoty i sprawdź, czy łączna suma kosztów nie jest za wysoka. Zaplanuj też jakie prezenty kupisz. Wypisz na kartce imiona osób, którym chcesz coś podarować, a następnie z jakiej dziedziny ma być ten przedmiot. Ułatwi to dalsze zakupy. Unikaj małych sklepów. Jeżeli chcesz fizycznie obejrzeć jakiś przedmiot, udaj się do hipermarketu.

Tam jest największy wybór i jeżeli chodzi o tradycyjne sklepy – najniższe ceny. Jednak jakość produktów w takim sklepie z reguły jest niższa. Musisz się także liczyć z tym, że w takim miejscu stracisz mnóstwo czasu i nerwów. Polecam Ci jednak robienie zakupów w sklepach internetowych. Po pierwsze – zaoszczędzisz. Sklepy internetowe są zwolnione z niektórych podatków, dzięki czemu przedmioty w nich sprzedawane są tańsze.

Zaoszczędzisz też dużo czasu. Najlepszy okres na robienie zakupów, to około miesiąc przed świętami. W sklepach zaczynają się świąteczne promocje, jednak nie będzie takich tłumów. Nie zostawiaj zakupów na ostatni moment – ceny będą zdecydowanie wyższe, a kolejki dłuższe. Sprawdź, czy jakiś sklep nie oferuje darmowej wysyłki – jest to kolejny sposób na zaoszczędzenie. Robiąc zakupy miesiąc wcześniej masz także pewność, że zakupiony prezent dojdzie na czas. Grudzień jest jednym z najbardziej obleganych okresów jeśli chodzi o wysyłki pocztowe.

Sposoby zaoszczędzenia na świątecznych zakupach

Korzystaj z promocji, programów lojalnościowych i programów moneyback. I tak wydajesz pieniądze i tak, więc zrób to tak, żeby chociaż jakaś część z nich do Ciebie wróciła. Może także załapiesz się na jakiś darmowy prezent. Niektóre sklepy oferują także zwrot pieniędzy za paliwo. Warto z tego korzystać. Nie wyrzucaj paragonów. Jest to sposób na wymianę lub oddanie prezentu, jeśli jest nietrafiony lub uszkodzony.

Jeżeli jednak jesteś pewien co do swojego prezentu – być może uda Ci się skorzystać z przedsprzedaży. Zazwyczaj takie produkty są tańsze i dodatkowo producent dorzuca jakieś fajne gadżety. Staraj się także kompletować większe zamówienia. Dzięki temu będziesz mógł zamówić kilka przedmiotów za jedną przesyłką, co pozwoli Ci na zaoszczędzenie kolejnej, może nie wielkiej ale jednak, sumy pieniędzy.

Sposoby zaoszczędzenia na świątecznych zakupach

Porozmawiaj także z rodziną i ustalcie limit na cenę prezentu. Dobrym rozwiązaniem może być także ustalenie, że kupujecie prezenty tylko dla dzieci. W niektórych przypadkach musi być to konieczne. Wytłumacz rodzinie swoją sytuację, na pewno to zrozumieją. Nie wydawaj fortuny na ozdoby świąteczne. Choinka przed Twoim domem, albo twój balkon nie muszą by widoczne z kosmosu. Jeżeli chcesz, wystarczą drobne ozdóbki.

Zaoszczędzisz, a jednak podtrzymasz klimat świąt. Nie przesadzaj także z ilością jedzenia podczas kolacji wigilijnej. Pamiętasz, ile jedzenia zostało w zeszłym roku? W tym postaraj się nie popełnić tego błędu, bo to są wyrzucone pieniądze. Pamiętaj także, że organizacja świąt w większym gronie to także podział obowiązków i kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *