Damska torebka i zegarek

Damska torebka i zegarek – Jak dopasować?

W codziennej stylizacji nawet najdrobniejszy szczegół potrafi być istotny. Wyzwanie stworzenia odpowiedniego zestawu rośnie między innymi wraz z ilością dodatków, które kobieta zamierza ze sobą zestawić. Damska torebka i zegarek to wówczas granica między idealna harmonią a kiczem staje się nad wyraz cienka, dlatego nad każdym lustrem powinno się umieścić maksymę – Elegancja to zachowanie umiaru.

Damska torebka i zegarek – Jak dopasować?

Damska torebka i zegarek to dwie kluczowe akcesoria, które mogą doskonale uzupełniać i podkreślać nasz styl. Ich dopasowanie może wpłynąć na całą stylizację, nadając jej wyjątkowy charakter. Istnieje kilka zasad, które warto wziąć pod uwagę, aby osiągnąć harmonijną kombinację.

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na kolorystykę. Jeśli chcemy osiągnąć spójny efekt, zegarek i torebka powinny mieć zbliżony lub komplementarny kolor. Warto także uwzględnić fakt, czy reszta naszej stylizacji jest utrzymana w chłodnych czy ciepłych tonacjach, aby całość wyglądała zharmonizowanie.

Równie istotny jest styl zarówno torebki, jak i zegarka. Jeśli torebka jest bardziej formalna i elegancka, warto wybrać zegarek o klasycznym designie, być może z metalowym paskiem. Natomiast sportowy zegarek świetnie wpasuje się w stylizacje casualowe i bardziej nieformalne, pasując do torebki o luźniejszym fasonie.

Wielkość torebki oraz zegarka również ma znaczenie. Duża torebka może być dobrze skontrastowana z delikatniejszym, minimalistycznym zegarkiem, podczas gdy mała kopertówka świetnie komponuje się z drobnym, eleganckim czasomierzem.

Nie zapominajmy o okazji, na którą wybieramy się w danej stylizacji. Dla formalnych wydarzeń warto postawić na klasyczne, eleganckie modele, natomiast do codziennych, luźniejszych looków możemy dobrać bardziej oryginalne i odważne akcesoria.

Dopasowanie damskiej torebki i zegarka to sztuka tworzenia spójnej stylizacji. Kolor, styl, wielkość oraz okazja to czynniki, na które warto zwrócić uwagę, aby osiągnąć efekt, który podkreśli naszą indywidualność i wyrafinowany gust.

Damska torebka i zegarek

Nie można jednak w tym wszystkim zatracić swojego indywidualnego stylu, a tym bardziej zrezygnować z odzwierciedlania swojego charakteru w noszonej stylizacji. Dodatki mają podkreślać twoją wizję na siebie, a nie ją zaburzać, a jednym z istotniejszych elementów w tym zadaniu jest odpowiednio dobrana biżuteria (nawet jeśli jest to zegarek). Jednak, czy „nie gryzie się on z torebką”, którą tak bardzo lubisz wszędzie zabierać ze sobą? W stylizacji stworzonej ze smakiem na pewno nie ma takiego zagrożenia, warto więc wiedzieć, jak osiągnąć taki efekt.

Sukces to dobry pomysł na siebie

Mijając kogoś na ulicy ma się czasem wrażenie, że stworzona przez taką osobę stylizacja jest perfekcyjna – przyciąga uwagę, wzbudza zachwyt i daje takie wewnętrzne poczucie harmonii. Nagle stajemy jak wryci i zastanawiamy się czy nie śnimy. Za wszystko odpowiedzialny jest nasz mózg, który płynnie przechodząc od zebrania i analizy informacji, chemicznie wywołuje w nas poczucie satysfakcji i zachwytu.

Taki efekt można osiągnąć właśnie między innymi przy pomocy dobrze dopasowanej torebki i zegarka, które stanowią elementy wyróżniające się w niemal każdym kobiecym zestawie. Nic nie stoi na przeszkodzie by były inne niż wszystkie, ale muszą działać wspólnie na sukces swojej właścicielki.

Jak dopasować zegarek do torebki?

Chcąc osiągnąć ów niesamowity i piorunujący efekt trzeba koniecznie zapamiętać kilka podstawowych reguł rządzących udanym mariażem torebki i zegarka na rękę, a mianowicie:

  • zestawienie tych elementów na zasadzie kontrastu (najlepiej sprawdza się to w przypadku czerni i bieli),
  • dobranie odpowiednich elementów na zasadzie tego samego koloru lub chociażby podobnego odcienia torebki i paska od zegarka,
  • zestawienie na zasadzie dopełnienia (stylistyki, materiałów użytych do produkcji, rozmiaru – mały zegarek najlepiej wygląda z małą torebką z cienkim paskiem),
  • dobranie tych dodatków w oparciu o takie same elementy metalowe (oba srebrne, złote, miedziane itd.),
  • dopasowanie do innych metalowych dodatków, jak klamra paska, kolczyki, pierścionek.

Poczuj się w pełni komfortowo

Nie ma jednego, właściwego przepisu na zestawienie ze sobą torebki i damskiego zegarka, gdyż każda kobieta preferuje trochę inny styl. Tym co powinno być w takim przypadku wspólne u każdej z nich jest poczucie komfortu. Nierzadko nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale już sam kolor paska może zawierać całkiem sporo komunikatów o guście danej osoby czy jej stylu życia. Elegancka stylizacja rządzi się zupełnie innymi prawami niż sportowa – z jednej strony mamy stonowaną paletę odcieni, z drugiej jaskrawe kolory i rzucające się w oczy wzornictwo.

Teraz wyobraźcie sobie, że do eleganckiej sukni wieczorowej ubieracie sportowy zegarek – mieszanie stylów nie jest dobrym pomysłem. Nie trzeba jednak mieć zegarka na każdą torebkę, gdyż grunt to wybrać taki, który będzie potrafił zgodnie współgrać z jak największą ilością z twoich torebek (do reszty możesz założyć pasującą bransoletkę).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *